Sot parashikohet një mot i kthjellët dhe nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

Instituti i Gjeoshkencave njofton se temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 12 °C

në vendet e ulëta: -1 / 12 °C

në vendet malore: -2 / 4 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.