Ndahet nga jeta këngëtari vlonjat

24/02/2019 - 17:09

Ndahet nga jeta këngëtari i njohur vlonjat Flamur Haxhiaj, i cili që në rini ia kushtoi pasionin e tij këngës, fillimisht me lëvizjen amatore dhe më pas si debutues profesionist në estradën e Vlorës.

Pas viteve ‘90 u largua nga Shqipëria, fillimisht në Greqi dhe më pas në Boston, USA, ku edhe jetonte aktualisht, i pashkëputur nga pasioni i tij për muzikën, këngën dhe artin.

Lajmin për largimin nga jeta të Haxhiajt e kanë bërë me dije mediat lokale të këtij qyteti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

17-vjeçarja Hajrie Dedej, ka prezantuar gjatë këtyre ditëve, ekspozitën e saj të parë.

Mbrëmjen e kësaj të premteje në Durrës do të organizohet një koncert me muzikë tradicionale Bretone.

Ismail Kadare, shkrimtari i mirënjohur shqiptar ka fituar çmimin "Pak Kyongni" për vitin 2019.

Nga Gëzim Kabashi

Liliana Çika është rikthyer këto ditë në Durrës me një ekspozitë të pazakontë.

Aktori Hysen Bashhysa feston sot 72-vjetorin e lindjes. Ceni, siç e thërrasin thuajse të gjithë lindi më 16 shtator 1947 në Durrës.

Atmosferë festive të jashtëzakonshme ka krijuar në amfiteatrin e Durrësit aktiviteti muzikor Karaoke i organizuar nga Bashkia e qytetit d

Më 12 shtator 2019, në Muzeun Arkeologjik të Durrësit u hap ekspozita “Art 2019” e piktores, skulptores dhe restaurueses së njohur Lilian

Mbrëmjen e kaluar në prani të mjaft artdashësve të kinemasë, në arenën e Amfiteatrit antik të Durrësit u shfaq filmi italian “Un paese qu

Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës njofton se mbrëmjen e sotme, 11 shtator 2019, është nata e fundit e projektit të përbashkë