Në Hungari, kuqezinjtë luajnë ndeshjen e parë miqësore, nga dyt ë programuara këtë javë, atë ndaj Lihteshtejnit. Ashtu si kishte paralajmëruar trajneri Sylvinho e fiulloi ndeshjen me emrt që kanë luajtur më pak gjatë kësaj periudhe dhe më të freskët, duke qenë se edhe kundërshtari ja jepte këtë luks.

Pas tentativave të shumta që kuqezinjtë ushtronin presion dhe sulmonin në forma të ndryshme, ishte Bajrami qe asiston për Brojën në minutën e 31-të që zhbllokon ndeshjen me golin e tij kuqezi që vjen pas dy vitesh.

Goli i fundit i sulmuesit të Chelsea shënonte për here të fundit me kombëtaren në Ligën e Kombeve përballë Izraelit në vitin 2022.

Pavarësisht tentativave të tjera nga lojtarët e kombëtares shqiptare, rezultati mbeti i pandryshuar në 45 minutat e para, duke i çuar të dyja skuadrave dhomat e zhveshjes 1-0.