Vendi ynë këtë mëngjes u përfshi nga lëkundje tërmeti me magnitudë 3.5 ballë.

Epiqendra ishte 17 km nga Patosi dhe 45 km nga Elbasani.

Deri më tani nuk raportohen dëme, ndërsa thellësia ishte 13 km.