13-vjeçari humb jetën i vetëm në spital në Londër, është viktima më e re në Britaninë e Madhe

31/03/2020 - 20:45

Një djalosh 13-vjeçar nga Brixton, Londër mendohet se është bërë viktima më e re e koronavirusit në Britani.

Ismail Mohamed Abdulwahab vdiq dje në spitalin Kings College në Londër, ndërsa familjarët nuk kishin mundësi për ta vizituar nga frika e prekjes nga virusi vdekjeprurës, raporton Daily Mail.

Adoleshenti nuk mendohet se vuante nga patologji të tjera.

Lajmet për vdekjen e djalit u bënë të ditura në një postim të GoFundMe të krijuar nga Kolegji Madinah, një xhami në Brixton, për të mbledhur para për funeralin e Ismailit.

Familja e djalit, i cili gjithashtu kohët e fundit kishte humbur babanë e tij nga kanceri, tha në një deklaratë:

“Ismaili filloi të tregojë simptoma dhe kishte vështirësi në frymëmarrje dhe u pranua në Spitalin e Kings College. Ai u vendos në ventilator dhe më pas u fut në gjendje kome të induktuar, por fatkeqësisht ndërroi jetë dje në mëngjes. Në dijeninë tonë, ai nuk vuante nga ndonjë sëmundje. Ne jemi tërësisht të shkatërruar”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu si çdo fillim muaj, astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në emisionin "Rudina", ku edhe ka bërë renditjen e shenjave me m

A ekzistojnë strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona?

Këngëtari i njohur Chris Trousdale është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçare. Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta para kohe të ish-anëta

“Një vajzë 8-vjeçare e punësuar në mënyrë të paligjshme si shërbëtore është vrarë nga punëdhënësit e saj në Rawalpindi, Pakistan pasi hum

NASA ka publikuar një foto të veçantë të liqenit të Shkodrës, e kapur nga hapësira.

Një peticion ka nisur në Izrael, që po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio.

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.