Adoleshentja gjen vdekjen në parking, konsumoi drogë në festë

14/11/2019 - 22:41

Një vajzë 15-vjeçare ndërroi jetë pasi mori MDMA, e njohur si  ekstazi që kushtonte vetëm 3 dollarë. Leah Heyes vdiq në një parking në Northallerton pasi mori një dozë të vogël droge në një festë. Ngjarja tragjike ndodhi në maj të këtij viti.

Vdekja e saj solli disa probleme të mëdha në fokusin e Britanisë. Shumë adoleshentë konsumojnë drogëra të ndryshme pa dijeninë se mund të kenë pasoja vdekjeprurëse.

"3 dollarë për jetën e një vajze të re dhe të bukur", tha komisionerja e policisë, Julia Miulligan.

Nuk dihet ende se kush ia shiti drogën adoleshentes, prandaj vijojnë ende hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua 55-vjeçare është vrarë nga një tigër në kopshtin zoologjik të Zyrihut.

Një shpend që fluturon mbi plazhin Myrtle në Karolinën Jugut duke mbajtur në kthetra një peshk të stërmadh.

Ministri i Financave, Rishi Sunak inkurajoi sot britanikët të “hanë jashtë për të mbështetur” punësimin në restorante, në ditën e parë të

Ylli i muzikës pop Kate Perry, ka pranuar së fundmi depresionin dhe ankthin gjatë shtatzënisë me disa postime ‘kriptike’ në rrjetet socia

Bernie Ecclestone do të festojë në tetor 90 vjetorin, por përvecse është gjysh dhe stërgjysh, tani është bërë sërish baba.

Djali i akademikut të njohur Moikom Zeqo, Epidamn Zeqo, nga studio e “Historia ime”, foli këtë të premte për humbjen e parakohshme të të

DASHI: Si impulsivë, spontanë dhe me reflekse të shpejta, pjesëtarët e kësaj shenje janë inteligjentë dhe aktivë, kështu

Zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë, Melania Trump është mjaft e njohur për gardërobën e shtrenjtë, por nuk janë vetëm rrobat e saj që janë

Mark Wahlberg ka bërë një njoftim që ka befasuar të gjithë ndjekësit e tij.

Turistet në plazhin Myrtle Beach, në SHBA, kanë asistuar në një skenë të pabesueshme.