Baste të çmendura, cili do të jetë emri i fëmijës së Meghan dhe Harry?

15/10/2018 - 19:10

Lajmi që Meghan Markle është shtatzënë ka gëzuar mëngjesin e sotëm jo vetëm familjen mbretërore, miqtë e tyre, por edhe gjithë Britaninë e Madhe.

Por, siç ndodh në kësi ngjarjesh të shumëpritura, edhe në rastet pararendëse të fëmijëve të Kate Middleton dhe princit William, kompanitë më të mëdha të basteve kanë nisur të luajnë me shifra marramendëse në lidhje me emrat e mundshëm që mund të zgjedhin për fëmijën e tyre të parë Dukesha e Sussex dhe princi Harry.

Sipas preferencave të fundit nga kompanitë e basteve, tre janë shanset më të mëdha për zgjedhje emrash dhe ato kanë zbuluar se Aleksandër, Alis dhe Artur kryesojnë në listën e zgjedhjeve që mund të bëjnë princi Harry dhe Meghan Markle për fëmijën e tyre.

Aleksandër është më favoriti për djalë, 2/1 sipas Fitzdares dhe Alis më e preferuara nëse bebi është vajzë me 5/2.

Ndërkohë, në librat e kompanive të basteve në Britaninë e Madhe kanë nisur të renditen tashmë opsionet e mundshme për emrat e preferuar, për fëmijën e ardhshëm të familjes mbretërore, që pritet të lind në pranverën e 2019. Dhe mundësitë janë këto:

Emra për vajza:

Alis

Viktoria

Mari

Isabela

Eleonor

Augusta

Rashel

Diana

Emra për djem:

Aleksandër

Artur

Filip

Albert

Nikola

Alfred

Xhejms

Tomas

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia