Dashuri në një tjetër dimension, martohet me një vajzë hologrami

14/11/2018 - 16:56

Nëna e Akihiko Kondo refuzoi një ftesë për të shkuar në dasmën e djalit të saj të vetëm në Tokio këtë muaj. Por ndoshta kjo nuk është një surprizë kur të zbuloni se kush ishte gruaja e ëndërrave të tij.

Kondo po martohej popstarin e njohur japonez Hatsune Miku. Por nuk po flasim për një qenie njerëzore por për një hologramë ose ndryshe personazh i krijuar në kompjuter. Madje i ka vendosur edhe një unazë.

"Për mamanë nuk ishte diçka për tu festuar" -tha 35-vjeçari. Në të vërtetë, asnjë prej të afërmve të Kondo nuk mori pjesë në martesën e tij me Miku por kjo nuk e pengoi atë të shpenzonte 17.562 dollarë në një ceremoni zyrtare në një sallë Tokio.

Rreth 40 të ftuar ishin të pranishëm kur Akihiko lidhi nyjë me nusen e tij, në versionin e një kukulle, pasi këngëtarja nuk ka asnjë version tredimensional dhe performon zakonisht vetëm falë një softweri i njohur si "vocaloid".

"Unë kurrë nuk e kam tradhëtuar. Gjithmonë kam qenë i dashuruar më Miku-san,"-tha ai. Kondo jeton me hologramën lëvizëse që prej muajit mars.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të kujdesesh për lëkurën është një terapi më vete, por ndonjëherë kërkon shumë kohë.

Për të shkuar deri në Mars do të duhet gjysmë milioni dollarë.

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë celebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë.

Sinqeriteti është një vlerë që vlerësohet gjithnjë e më shumë nga shoqëria.

Një pilot me gati 20 vjet eksperiencë fluturimi është filmuar duke fjetur në kabinën e tij, teksa ndihmësi  i tij e ka regjistruar këtë v

Pasi Tristan Thompson e tradhtoi Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods, në rrjet kanë vërshuar me shpejtësi

Dukesha Meghan Markle organizoi dje festën e foshnjes që do të sjellë në jetë.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet që kanë një histori të gjatë dashurie, ato u fejuan gjatë vitit 2018.

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë.

"Disney" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga produksionet më të njohura dhe të suksesshme kur bëhet fjalë për filmat vizatimorë.