Delfini nxjerr "dhurata" nga fundi i detit dhe jua sjell njerëzve

20/05/2020 - 16:15

Një delfin ka krijuar një zakon të adhurueshëm për t’ju sjellë vizitorëve dhurata nga fundi i oqeanit.

Mystique sjell dhurata për vullnetarët në qendrën e ushqimit Barnacles Café dhe Dolphin në Bregun e Cooloola të Queensland. Delfini mashkull 29-vjeçar sjell sende të tilla si shishe, korale dhe predha me sqepin e tij.

Lyn McPherson, një ushqyes vullnetar, tha se Mystique nuk është trajnuar asnjëherë për të sjellë sendet. Ai merr peshk në këmbim të përpjekjeve të tij, shkruan DailyMail.

Një tjetër delfin mashkull shpesh shoqëron Mystique në aventurat e tij me shpresën që të marrë edhe ai disa trajtime. Rreth 200 njerëz vizitojnë qendrën çdo ditë, por këtë kohë ajo ishte e mbyllur për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe biznesi u rihap në 16 maj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U ndanë s’u ndanë. Lidhja mes Albës dhe Albit u komentua shumë herë, sidomos ditët e fundit kur flitet për një ndarje mes tyre.

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr