Familja në det, hajdutët vjedhin 750 euro

18/06/2018 - 22:22

   Policia në Pejë është duke e hetuar vjedhjen e një shtëpie në Zahaq, derisa pronari Xhevdet Kelmendi ishte në pushim me familje. Ky i fundit ka dyshime se kush ka mundur t’i hyj në shtëpi e t’i marr stoli e para në vlerë prej 7500 euro.

Hajnat kishin hy brenda dhe e kishin demoluar shtëpinë.

Nuk dihet sa persona e kanë bërë këtë vepër por e kishin hallakatur mirë shtëpinë.

Të dielën kur u kthye ai kuptoi edhe çka i kanë vjedhur.

“Kemi shku te paratë. Paratë nuk i kemi gjetur një pjesë, s’është as arma e as municioni i armës. Nuk është as dukati’, shpjegoi ai për Klan Kosovën.

Kostoja e dëmit sipas pronarit kap vlerën e 7500 eurove.

E para ai është i gatshëm të jap edhe më.

“Çdo person që ofron informatë do ta ketë edhe shpërblimin’, thotë ai.

Kelmendi ka dyshimet e veta për hajnat pasi thotë se kanë ditë të lëvizin nëpër ato vende që nuk janë kapur nga kamerat.

“Kanë ardhë si komshi. Ne i kemi prit mirë dhe e kanë shfrytëzu rastin’, shtoi ai.

Rasti po hetohet nga policia.

Hetuesit nje ditë më parë morën të gjitha provat dhe pamjet e kamerave të sigurisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë

Pak ditë më parë, këngëtarja Tuna Sejdiu publikoi klipin e saj të ri me titull “Maria”, një bashkëpunim me këngëtarin Seven Saraçi.

Modelja e njohur britanike, Mairead O’Neill, është ndarë nga jeta në moshë shumë të re ende në rrethana të mistershme.

Aktorja me famë botërore Fan Bingbing është shfaqur në publik për herë të parë që kur u zhduk pa lënë gjurmë tre muaj më parë, duke shkak

Një foshnje është mbytur në shtratin e krevatit të tij për shkak të neglizhencës së madhe të dizenjuesit të krevatit.

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ja çfarë nënkuptojnë në të vërtetë…

Blendi Istrefi është vëllai i vetëm i motrave të njohur Era dhe Nora Istrefi.

Megjithëse ai asnjëherë nuk e kishte pranuar publikisht lidhjen e dashurisë, të gjithë miqtë e rrethit të tij e dinin se balerina e njohu