Fiksimet që ka çdo shenjë e horoskopit

Postuar: 25/06/2018 - 14:44

Çdo shenjë zodiakale ka meritat dhe defektet e saj që do të shprehen në veçoritë e karakterit të saktë. Në çdo shenjë mund të gjejmë obsesione.

Ka nga ata që duan të urdhërojnë me çdo kusht, ata që nuk mund të qëndrojnë një minutë dhe ata që kanë maninë e kontrollit.

Astrologjia ndikon në personalitetin tonë, aq sa çdo shenjë zodiakale mund të shoqërohet me cilësi dhe defekte të sakta.

Varësisht nga koha e vitit në të cilën ne lindim, do të kemi karakteristika specifike që do të ndikojnë në gjithë jetën tonë.

Këtu janë obsesionet e secilës shenjë zodiakale:

Dashi – Mania e Kontrollit – Dashi është një shenjë e fortë, agresive që i pëlqen të mbajë gjithçka nën kontroll. Ai gjithmonë do të dëshirojë të jetë përgjegjës dhe nuk do të pranojë të ndajë pushtetin me dikë tjetër. Kontrolli për këtë shenjë të zodiakut është një obsesion i vërtetë.

Demi – Siguria – Demi është një shenjë kokëfortë dhe racionale që gjithmonë do të bëjë gjëra siç thotë ai. Arsyeja është sepse ai ka frikë nga e panjohura. Ai dëshiron të ketë një jetë të rehatshme e të sigurtë dhe pikërisht për këtë arsye ai do të largohet nga çdo lloj aventure ekstreme.

Binjakët – Hiperaktiv – Binjakët janë komunikues, të pavarur dhe nuk do të qëndrojnë të qetë për asnjë çast. Ata mërziten lehtë dhe në fakt gjithmonë shkojnë në kërkim të përvojave të reja dhe emocionuese. Pikërisht për këtë arsye ata tentojnë të bëjnë hiperaktivitet: ato bëjnë kaq shumë gjëra në të njëjtën kohë që të mund të jenë të hutuar.

Gaforrja – Obsesion Dashuria – Gaforrja është shenja më e ëmbël dhe më romantike e zodiakut, ka një zemër të mirë dhe dëshiron t’ua tregojë të gjithë njerëzve që njeh. Në të vërtetë ajo ka frikë të mos duhet dhe për të, braktisjet janë me të vërtetë shumë të rënda për t’u përballur. Kjo është arsyeja pse ajo do të bëjë gjithçka për të krijuar marrëdhënie të forta dhe të qëndrueshme.

Luani – Agresiviteti – Luani dëshiron të jetë “mbreti i pyllit” edhe në jetë. Ai nuk mund ta shamng, do të jetë i fortë, i guximshëm dhe nganjëherë edhe agresiv, aq shumë saqë shpesh ai do të ketë frikë se nuk mund të mbajë impulset e tij. Për këtë shenjë të zodiakut, të qenit më i miri është një obsesion i vërtetë.

Virgjëresha – Mania e rregullit – Virgjëresha është një shenjë veçanërisht kritike, racionale dhe kritike. Organizimi, rendi dhe metoda janë fjalët kyçe të jetës së saj. Ajo do të heqë dorë nga çdo lloj argëtimi në mënyrë që të mos ketë ankthin e të pasurit për të pastruara shtëpinë sapo të vijë në shtëpi. Për këtë shenjë vjen së pari detyra dhe pastaj kënaqësia.

Peshorja – Narcizmi – Peshorja është një shenjë hedoniste, elegante dhe e obsesionuar me imazhin e saj. Për të nuk ka gjë më të keqe sesa të bëjë një përshtypje të keqe. Ajo gjithmonë dëshiron të jetë emblema e bukurisë, kampion i arsimimit të mirë dhe shijes së mirë. Ajo do të kujdeset për pamjen e saj shumë.

Akrepi – Fiksimi për rrezikun – Akrepi është një shenjë e pamatur, i pëlqen misteri, emocionet, adrenalina. Ai i nënshtrohet një bukuri të vërtetë të errët për të gjitha ato përvoja ekstreme që në të njëjtën kohë e bëjnë të ndihet jashtëzakonisht i gjallë. Më e keqja që mund t’i ndodhë atij në jetë është të ketë një jetë të sheshtë.

Shigjetari – Shoqëria – Shigjetari është shenja më “sociale” e zodiakut. Ai e pëlqen të jetë në shoqërinë e miqve dhe të dalë çdo natë. Frika e tij më e madhe është vetmia dhe për këtë arsye ai gjithmonë e rrethon veten me shumë të njohuri, shpesh pa thelluar shumë marrëdhëniet e tij.

Bricjapi – Qetësia – Bricjapi është një shenjë e qetë që nuk i pëlqen akseset, konfuzionet ose daljet e zakonshme. Pikërisht për këtë arsye ai shpesh do të ketë qëndrime jo të sjellshme. Ai do të injorojë të gjithë dhe do të rrijë për t’u çlodhur në divan në shtëpi.

Ujori – Të jenë të pavarur – Ujori është një shenjë e pavarur që gjithmonë dëshiron të mbajë lirinë e tij edhe në marrëdhëniet më të thella dhe më të qëndrueshme. Ai ka frikë të tregojë dobësitë e tij dhe pikërisht për këtë arsye preferon të duket i shkëputur dhe të largohet sa herë që lidhjet fillojnë të bëhen të forta.

Peshqit – Koleksione – Peshqit janë shenja më emocionale e zodiakut. Ata duan të ëndërrojnë dhe të fantazojnë. Në fakt, ata përpiqen të interpretojnë çdo ngjarje të vetme të jetës së tyre, të bindur se ekziston një kuptim i fshehur edhe në gjëra të vogla. Ata janë shumë të lidhur me kujtimet e tyre dhe kjo është arsyeja pse ata do të mbajnë gjithçka që i përkujton përvojat e tyre të kaluara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Artisti Robert Aliaj ka bërë një rrëfim të fortë në studion e emisionit “Provokacija” të Mustafa Nanos në ABC News.

   Kimberly Thompson është ish-bateristja e stafit të Beyonce, e cila sapo është tërhequr nga detyra e saj.

   Kur dëshira për të luajtur në lojërat online, na kthehet në një obsesion, duhet të bëjmë kujdes sepse tashmë kjo është një sëmundje…”

   Noah Cyrus po shet një shishe me lotët e saj, për 12,000 dollarë.

Nëse nuk e njihni Cristiano Ronaldo-n, atëherë duhet të keni jetuar poshtë një shkëmbi për 15 vitet e fundit.

Mbrëmjen e kaluar në kryeqytet u zhvillua një ndër eventet më të rëndësishme.

Pasi i ofendoi fëmijën gjatë transmetimit të emisionit ngjarja ka degraduar kur aktorja e njohur është ngritur nga vendi dhe i ka qëlluar

Një parashutist amerikan gati theu këmbët e tij kur hedhja nga pallati 19-katësh nuk shkoi ashtu sic duhej.

Mjaftojnë 30 minuta pas konsumimit të një pijeje të ëmbël joalkoolike, që niveli i sheqerit në gjak të rritet ndjehsëm.

   “Game of Thrones” fitoi çmimin Emmy në kategorinë e më të mirit për seritë dramë, për të tretën herë.