Halloween "i kufizuar" në kushtet e pandemisë globale!

31/10/2020 - 16:42

Halloween-i është një festë që pritet me padurim nga fëmijët, por këtë vit ajo është kushtëzuar shumë nga pandemia që ka mbërthyer gjithë botën.

Zakonisht, fëmijët për Halloween zgjedhin të vishen me maskat e tyre të preferuara, të frikshme apo jo, të dalin në lagjet e tyre për të famshmen "ëmbëlsirë apo rreng", por në shumë vende të botës, rregullat për vënien nën kontroll pandeminë, mund ta pengojnë këtë ritual.

Sidoqoftë, në Anglinë jugore, një kompani eventesh, e gjendur disi pa shumë punë këto kohë pandemie ka zgjedhur të ofrojë një eksperiencë të veçantë, dhe jo pak të frikshme… Për vetë drejtorin e kompanisë, Simon Watson, i gjithë ky vit ka qenë katastrofik.

Ndaj në mungesë të eventeve, si konferenca, koncerte, menaxhim artistësh dhe festash të ndryshme, ata janë detyruar të kërkojnë mundësi të reja. Dhe në përfundim, krijuan këtë shëtitje që nuk kërcënohet nga koronavirusi, që ofron një eksperiencë rrënqethëse të denjë për festën e Halloween-it.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Larg Londrës, Meghan Markle dhe Princ Harry festuan “Ditën e falënderimeve” për herë të parë në vilën e tyre 14 milionë dollarëshe në San

Për disa njerëz është shumë e vështirë të ngrihen herët në mëngjes dhe disa pretendojnë se është e pamundur të ngrihesh herët dhe të jesh

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.

“Për 12 orë, Diego nuk ka pasur vëmendje ose kontroll nga personeli mjekësor”,- kështu është shprehur Matias Morla, avokati i Di

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë ‘të fshehtë’ adoleshente, nëna e së cilës është një punonjëse sanitare e kthyer në milionere, sipas

Një grua nga Turqia ka gjetur mënyrën më interesante dhe goditëse për të njoftuar të afërmit e saj se gjatë peridhës së Covid-19 nuk pret

Australianët kanë ngatërruar legjendën e futbollit Maradona me divën e pop-it, Madona, pas lajmit të hidhur të vdekjes së argjentinasit,

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij, ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si të tijët