I tha kolegut 'Je i bukur', prezantuesja pushohet nga puna

Postuar: 17/05/2018 - 08:45

Një prezantuese nga Kuvajti është pezulluar nga puna pasi ajo e quajti kolegun e saj "bukurosh" gjatë transmetimit direkt.

Komenti i saj hapi shumë polemika në vend. Gjatë një emisioni për zgjedhjet vendore, ajo po priste t'i kalonte linjën kolegut, i cili po rregullonte kufjet. Vetëm fakti që i tha të mos lëvizte më sepse ishte i bukur ashtu siç ishte, i kushtoi punën.

Deklarata e saj është bërë virale dhe ka rënë në syrin e kryeministrit, i cili kërkoi që të merreshin masa për këtë prezantuese.

Sipas gazetës "Al Qabas", kryeministri Mohammad Al Hayef i shkruajti në "Twitter" ministrit të Informacionit duke bërë këtë kërkesë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një pakujdesi e pilotëve ka shkaktuar lëndimin e më shumë se 30 pasagjerëve indianë.

Një grua ishte duke pastruar dhomën e vajzës së saj, kur u tmerrua nga ajo çfarë pa poshtë krevatit.

Një kirurg kalifornian dhe e dashura e tij janë vënë nën akuzë për drogimin dhe sulmin seksual ndaj dy grave, ndërsa autoritetet thonë se

Këngëtari dhe kompozitori i njohur shqiptar Flori Mumajesi, ka treguar për herë të parë publikisht simpatinë e tij për një ndër politikan

   Coca-Cola njihet në të gjithë botën për pijen e famshme me gaz, por shumë shpejt mund të njihet edhe për pijet me kanabis.

   Të përjetësuar në mermer, gangesterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”…

   Një 28-vjeçare ka humbur jetën në Stamboll pasi nuk i mbijetoi një krize në zemër që pësoi pas teshtimës.

   Është e pabesueshme të mendosh se janë bërë 21 vjet qe kur bota humbi Dianën, Princeshën e Uellsit.

Këtë fundjavë pritet të mbahet dasma e shumëpërfolur e çiftit, Elita Rudi dhe Gjiko.

Ato janë mikesha të pandara, por pas një periudhe të gjatë mungese në rrjetet sociale, kishte munguar po ashtu dhe humori që ato përcjell