Këta janë artistët më të paguar të vitit 2018

06/12/2018 - 19:06

Ashtu si çdo vit, prestigjiozja ‘Forbes’ ka listuar muzikantët më të paguar për 2018-n. Pavarësisht se nuk pritej, në vend të parë është renditur grupi i njohur irlandez ‘U2’ me 118 milionë dollarë fitime.

Ky grup muzikor arriti të thyente edhe ‘Coldplay’, që listohet në vendin e dytë me një fitim prej 115.5 milionë dollarë për këtë vit. Nëse ‘U2’ dhe ‘Coldplay’ duhet ta ndajnë fitim në disa pjesë, Ed Sheeran ka përfituar 110 milionë i vetëm dhe renditet në vendin e tretë.

Këngët e tij që janë shndërruara në hit, e bën 27-vjeçarin këngëtarin solo më të paguar. Ndërsa në vendin e katërt është Bruno Mars me 100 milionë dollarë, ndërsa në të pestin Katy Perry me 83 milionë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partnerja e kryeministres lesbike të Serbisë, Ana Bërnabiq, Milica Gjurgjiq, ka sjellë në jetë një djalë.

8 vite më parë Gjon Muharremaj mahniti jurinë e ‘Albania’s Got Talent’ me zërin e tij teksa këndonte një prej baladave më të dashura fran

Modelja australiane Jem Wolfie ka kaluar një ditë të bukur në plazh dhe ka ndarë me fansat e saj fotot nga bregdeti i vendlindjes së saj.

Aktualisht kudo në rrjet gëlojnë lajmet se Tristan Thompson ka tradhtuar Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woo

Një 59-vjeçar në Zvicër është dënuar me gjobë pasi në mënyrë të paligjshme, largoi folenë e sorrave nga një pemë pa u konsultuar me zyrën

Meghan Markle dhe Princ Harry pritet që të bëhen prindër për herë të parë dhe dyshja ka vendosur që gjininë e foshnjës ta zbulojë kur të

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes.

E gjitha bëhet në funksion të sistemit të skanimit të fotos nëpër pikat doganore apo në vende të tjera ku përdoren dokumentet e identifik

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën tek njerëzit.

Dy prezantues u përballën me një lumë kritikash, pasi u xhiruan teksa flisnin për gjoksin e një gazetareje.