Këto janë shenjat që tregojnë se është koha të lini partnerin

25/05/2019 - 15:29

Të ndahesh nga partneri/partnerja nuk është diçka e lehtë, sidomos kur nuk jeni të sigurt për vendimin që po merrni. Është normale të mos jeni të bindur për t`u ndarë, por ka disa gjëra të cilat do t`ju ndihmojnë të kuptoni nëse është vërtet koha t`i jepni fund marrëdhënies suaj apo janë probleme kalimtare.

Shenjat që tregojnë se është koha të ndaheni:

-Mendoni të bëni seks me dikë tjetër që nuk është partneri juaj.

-Mendoni se partneri juaj po tregohet më “i ngjitur” pas jush se sa duhet.

-Kur ai është shumë i dhënë pas jush, por ju jo edhe aq pas tij.

-Ndiheni sikur ju ka ardhur në majë të hundës apo sikur “keni ngecur” në atë lidhje.

-Ndiheni e acaruar nga partneri apo nga ato që ai thotë.

-Dëshira për seks është rralluar shumë.

-Ke më shumë dëshirë të dalësh me miqtë sesa me partnerin.

-Keni filluar të ziheni më shpesh se zakonisht.

-Vazhdon të shpresosh se partneri yt do të ndryshojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy personave që drekojnë në një restorant mesatar në Shqipëri fatura nuk do t’i kalojë shumën prej 2,500 lekësh.

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një ka

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rub