Lind qenushi më ngjyrë jeshile

23/10/2020 - 14:00

Në një fermë në Sardenja të Italisë ka ndodhur një rast i çuditshëm, pasi një fermer italian ka njoftuar lindjen e një qenushi shumë të rrallë.

Pasi qeni i tij me emrin Spelacchia, pati një pjellë me pesë qenush, fermeri i quajtur Cristian pa se 4 nga qenushët mbanin ngjyrë të bardhë si nëna e tyre, ndërkohë që një nga ta ishte më i veçantë.

Njëri nga qenushët mbante ngjyrë jeshile dhe menjëherë pas lindjes iu dha emri Fëstëk.

Fermeri të gjithë qenushët kishte vendosur t’i dhurojë, përveç Fëstëkut, por duket se ka edhe një lajm të trishtuar pasi edhe ngjyra e tij e veçantë, tanimë ka filluar të zbehet.

Besohet se kjo ngjyrë e qenushit ka ardhur si pasojë e kontaktit të tij me një pigment të gjelbër të quajtur biliverdin, ndërsa ishte në barkun e nënës.

“Ngjyra jeshile është një ngjyrë e shpresës dhe fatit,” tha Cristian, duke shtuar se fati dhe shpresa janë diçka që shumë prej neve do na duheshin në këtë vit të çuditshëm dhe me plot ndodhi

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një kirurg në Arabinë Saudite ka vdekur në dhomën e operacionit të spitalit ku do të kryente një procedurë ortopedike, njoftonin mediat v

Një taksist në Turqi ka bërë një gjest që jo shumë njerëz e bëjnë, pasi gjeti një sasi të konsiderueshme parash në automjetin e tij.

Periudha e vështirë është gati të mbarojë për pothuajse gjysmën e shenjave të zodiakut.

Këngëtarja shqiptare, Zajmina Vasjari mbetet një nga femrat më tërheqëse të showbiz-it shqiptar.

Përse vijojmë të dezinfektojmë sipërfaqet nga frika e koronavirusit kur e dimë se ai qëndron në afër?

Një burrë që vrau gruan e tij u tha policëve, se ajo nuk ishte e lumtur pasi ai nuk dukej aq mirë sa ajo.

Ish-çifti i famshëm, Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus prej kohësh janë në qendër të mediave për jetën e tyre private.

Është ëndrra e çdo adhuruesi filmash të kalojë sezonin e pushimeve duke parë filmat e tyre të preferuar të festave, por “Reviews.org” do

Pas përfundimit të pandemisë së Covid-19, Bill Gates, parashikon se do të ketë 50 përqind më pak udhëtime me aeroplan, sesa ka pasur më h

Shpesh herë jemi vetë ne shqiptarët që "e teprojmë" për të nxjerrë patjetër me prejardhje nga toka jonë figura të shquara të historisë, s