Majmuni me “fytyrë njeriu” ngel pa u çiftuar (FOTO & VIDEO)

20/11/2019 - 17:52

Një majmun që është parë në një kopsht zoologjik në Kinë, duket se ka problem që të gjejë dashurinë e tij, pasi nuk ka fytyrën e një majmuni. Kopshti zoologjik Tianjin në lindje të Kinës është habitur kur ka parë fytyrën e majmunit që duket sikur fytyra e njeriut. Kjo ka bërë që fotot e këtij majmuni të shpërndahen në të gjithë botën.

Autoritetet e kopshtit kanë thënë se ky majmun nuk është çiftuar asnjëherë, kjo për shkak të fytyrës së tij. Mirëpo kjo nuk e ka penguar atë që të jetë shumë aktiv. Ai ka dëshirë të luajë më baltë dhe të thyejë arrat e kokosit. Dhjetëra mijëra njerëz kanë ardhur në kopshtin zoologjik për të parë majmunin me fytyrë njeriu, që kur ai u bë i famshëm në internet. Ky majmun është sjellë në këtë kopsht zoologjik në vitin 2002.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stafi drejtuesi i një spitali ka pranuar zyrtarisht se mjekët operua një grua, teksa kjo e fundit ishte e ndërgjegjshme duke i shkaktuar

Ende pa mbaruar 2019-a, të gjithë jemi gjithë sy e veshë se ç'do të sjellë viti pasardhës, por para se të sjellim për ju horoskopin vjeto

Hulumtuesit sugjerojnë, që në paketimet e ushqimeve duhet të shkruhet se sa kohë dhe ushtrime fizike duhet të bëjë një person, që t’i dje

Marsela Çibukaj është një ndër këngëtaret shqiptare që ka spikatur me zërin e saj dhe është bërë tashmë shumë e dashur për publikun.

Revista Time e ka shpallur aktivisten kundër ndryshimeve klimatike, Greta Thunberg, person të vitit.

Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë.

Kryebashkiakja e qytezës franceze të La Gresle, Izabel Dugele ka dhënë një urdhër të pazakontë:

Dita prej tetë orësh e punës u krijua gjatë Revolucionit Industrial si një përpjekje për të ulur numrin e orëve të punës manuale që punët

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në McComb, Mississippi.