Makina pa shofer vret të riun

12/12/2019 - 18:32

Një i ri nga New York-u  ka humbur jetën, pasi është shtypur nga një makinë, e cila ka qenë pa shofer. Ngjarja raportohet se ka ndodhur më 6 dhjetor, por është publikuar vetëm sot.

Michael Kosanovich, 21 vjeç, po shihte për të blerë një makinë kur papritur njëra nga makinat e parkuara, tip Lexus IS300 e vitit 2002, lëvizi vetë pasi pronari i saj kishte shtypur telekomandën, raporton BBC News.

Si pasojë Kosanovich ka mbetur i bllokuar mes dy makinave. Ai është dërguar menjëherë në spital me plagë të rënda në kraharor dhe këmbë.

Nga plagët e marra i riu ka humbur jetën një ditë më vonë, me 7 dhjetor.

Në lidhje me rastin e ndodhur, ka reaguar zëdhënësja e Toyota Motor North America, e cila shprehu ngushëllime për familjen e viktimës dhe shtoi se Lexus nuk kishte shumë kohë që ishte prodhuar dhe vendosja e sistemit të ndezjes së motorit nuk ishte përfundimtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mendoni një pengesë të gjatë prej 9 kilometrave që ndihmon në mbrojtjen e qytetit nga ujërat e përmbytjes gjatë stuhive të ashpra si Sand

Khagendra Thapa Magar, burri më i shkurtër në botë ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare.

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë

Një grua është bërë lajm i ditës në Britaninë e madhe nga gazeta

Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Harry dhe Meghan është në proces mbylljeje, pas spekulimeve që çifti nuk ka ndë

Për disa njerëz, pasuria është rezultat i një pune të palodhur, ndërsa për disa të tjerë, mjafton ta mendojnë dhe ditën tjetër janë të pa

Disa udhëtarë mbetën të plagosur pasi një dallgë e madhe u përplas në dritaret e trenit, në një kohë kur Britania po përballet me një mot

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentu

Kur tri vjet më parë nisi kjo çështje, u duk se Teo Hernandez mund ta pësonte.

Jaime Botin, një miliarder spanjoll, koleksionist i veprave të artit u dënua me 18 muaj burg dhe u gjobit me 58 milionë dollarë pasi tent