Me atlete në samitin e Londrës, komentuesit-Ramës: Ke harruar çitjanet! (VIDEO)

Postuar: 10/07/2018 - 22:17

   Veshja e Kryeministrit Edi Rama me kostum e atlete të bardha në samitin e Londrës, ka tërhequr vëmendjen e qytetarëve të shumtë. Në faqen zyrtare të kreut të qeverisë, është postuar një video ku tregon liderë të shteteve që morrën pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor. Rama shfaqet teksa pozon krah Merkelit.

Në komentet e përdoruesve të rrjetit social, të shumtë janë ata që ironizojnë kreun e qeverisë për atletet e bardha që Rama zgjodhi ti mbathte në këtë takim mes liderëve ndërkombëtarë, edhe pse kjo nuk është hera e parë që Kryeministri bën këtë zgjedhje.

Disa nga komentet me që kanë marrë më shumë reagime në FB

“duhet te kishte veshur edhe citjanet ka haruar”.

“O ci ke bere Bac Sales…i hape pune o gjigand….do filloj si birbil i ngjirur Jo Atletet jo afer Merkelit bla bla o cdo kenaqemi me gallata duke lexuar…Portokalli keto dite urra te qeshim sebashku“.

“dhe thua shqiëtareve u intereson samiti ,,,,keta jane bere te gjithe stilista o vella ,te gjithe mendjen tek atletet e tua”.

“Paske be kombini me Merkelin, kepuce te bardha xhaket e bardhe, xhakete e bardhe kepuc te bardha, kra per krah me gjermont”.

“Po ky mor me atlete te marrdha… Ne ë dim qe je sportiv Po bi ka serjoz”.

“Ka nje protokoll si mund te vishesh, nuk je Rama ne ate takim, je kryeministri”.

“cfar kepucesh qeke ado mi japesh mua ato këpucët”.

“Prap me atlete ti”.

“Atletet mos i hiq”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   “Game of Thrones” fitoi çmimin Emmy në kategorinë e më të mirit për seritë dramë, për të tretën herë.

   Për ju që jeni supersticiozë, ja disa gjëra që duhet të mbani në çantën tuaj që t’iu ndjekë fati i mirë.

   Ekspertët e zvarranikëve u kanë bërë thirrje australianëve që të tregojnë kujdes nga gjarpërinjtë, për shkak të ardhjes së stinës së p

   Sërish dhunë mes çifteve të famshme.

Zbulohen emrat e të zgjedhurve të kryeministrit Edi Rama në media për fluturimin e radhës me kompaninë e fluturimeve "Air Albania".

Belen Roka është bërë objekt i mediave rozë, që lidhen me sportin në Spanjë.

Një baba iranian është akuzuar se ka dërguar vajzën e tij të bëjë testin e virgjërisë pasi zbuloi se ajo kishte një të dashur sekret.

Një pakujdesi e pilotëve ka shkaktuar lëndimin e më shumë se 30 pasagjerëve indianë.

Një grua ishte duke pastruar dhomën e vajzës së saj, kur u tmerrua nga ajo çfarë pa poshtë krevatit.

Një kirurg kalifornian dhe e dashura e tij janë vënë nën akuzë për drogimin dhe sulmin seksual ndaj dy grave, ndërsa autoritetet thonë se