"Më ndihmuan fantazmat!" Pronari i banesës gjen thesarin brenda në shtëpi (FOTO)

26/01/2021 - 22:00

Pronari i një bar-kafeje ne Angli befasoi me deklaratat e tij, kur tha se fantazmat që ka në shtëpi e ndihmuan të gjente një derë te fshehtë, e cila e çoi drejt një thesari të fshehur brenda mureve të banesës.

Rupert Ellis bleu shtëpinë në Camborne, Cornwall, përpara disa vitesh dhe nuk ishte në dijeni në atë kohë se dikur aty kishin qenë zyrat qendrore të Kompanisë së Mineraleve Tehidy. Ellis tha se ai ka hasur dukuri të tjera të çuditshme në shtëpinë e cila u ndërtua nga familja e famshme Basset rreth vitit 1832, raporton Mirror.

Episodet frikësuese përfshinin drita që ndizeshin e fikeshin vetë, goditje, hapa misteriozë dhe zhurma të frikshme. Por Ellis beson se pikërisht shpirtrat mund ta kenë ndihmuar të zbulonte thesarin, duke e orientuar tek një poster që ai vetë kishte vendosur në mur. Cdo shenje e tyre e conte drejt atij posteri, dhe kur nisi të shponte murin për ta provuar, vuri re se aty prapa kishte diçka.

Pasi vendosi ta rrëzonte murin, gjeti një derë, e cila fshihte kasafortën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ky është momenti dramatik, kur një fuoristradë e bardhë futet brenda një supermarket në Britani, duke i hedhur blerësit në ajër.

Albatrosi i njohur me emrin ‘Wisdom’ (Dituri), zogu i egër më i moshuar i botës, ka çelur vezën e saj në moshën 70-vjeçare.

Të gjithë njohim njerëz me fytyrë të përsosur, dhe shumica prej nesh, me siguri, i kemi zili.

Fëmijët e vegjël mund të preken mesatarisht tetë herë nga ftohja në vit, por ka mënyra të thjeshta për t’ju forcuar sistemin imunitar.

Të gjithë e dinë se limonët janë të dobishëm për shkak të nivelit të lartë të vitaminës C.

Khloe Kardashian ka publikuar disa imazhe të reja në rrjete sociale, por fytyra e saj i ka bërë sërish fansat të mendojnë se i është nëns

Duka i Edinburgut, Princi Philip, 99-vjeç, i është nënshtruar një ndërhyrjeje të lehtë në zemër.

Tony Selimi është një shqiptar nga Gostivari i Maqedonisë së Veriut, i cili po korr sukses në Europë dhe SHBA me konsultimet, trajnimet,

Një grua e cila u përdhunua dy herë tani njihet si “Mbretëresha e Armëve” dhe u kërkon grave të mbajnë armë me vete.

Vajza e ministres së Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, feston sot 6 vjetorin e lindjes.