Mikrofoni mbi shtupë, çuditë e futbollit në pandemi prekin edhe Anglinë

28/06/2020 - 16:29

Futbolli gjatë pandemisë është i çuditshëm. Në Holandë e ndalën deri në muajin shtator dhe kur të rikthehet nuk do të lejohet që tifozët të këndojnë. Pjesa më e madhe e Europës ka vendosur të luajë me dyer të mbyllura.Ka edhe vende që i kanë hapur pjesërisht stadiumet. Gjithsesi ka rregulla strikte dhe synimi është që të ruhet një distancë sigurie. Përjashtim nuk bëjnë as gazetarët, që duhet të qëndrojnë larg trajnerëve apo lojtarëve.

Në Angli, për të plotësuar këtë kusht kanë gjetur një zgjidhje që nuk është më e mira. Gary Rowet, trajneri i Milwall, pas ndeshjes me Barnsley, ka dhënë një intervistë dhe mikrofoni ishte fiksuar në bishtin e një shtupe që përdoret për larjen e dyshemesë.Fotoja e atij momenti është shpërndarë në rrjetet sociale. Chris Kamara, ish-futbollist dhe ish-trajner, tani prezantues në ekran, e ka postuar në llogarinë e tij në “Twitter”, duke u bërë burim lajmi për shumë media jashtë Britanisë së Madhe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin.

Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare.

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta.

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19.

Nëse do të ishte gjallë, Princeshë Diana do të ishte sot 59 vjeçe.

Rober Irwin është një figurë e njohur televizive në Britaninë e Madhe.

Ndërkohë që të gjithë instancat shtetërore e shëndetësore po bëjnë thirrje për distancim social, në veçanti në klube e lokale, me sa duke

Një protestë e pazakontë është shënuar në Hamburg të Gjermanisë, ku punëtoret e seksit kanë kërkuar që bordellot të mos mbyllen në periud

Të gjitha femrat e dinë që kurrsesi nuk mund të ndodhë që puçrrat, pikat e zeza dhe ato dhjamore të bardha të zhduken brenda natës, por m