"Mos dilni jashtë se është koronavirusi!" Vogëlushi nga Durrësi tregon çfarë mund të bëni në shtëpi

25/03/2020 - 20:55

Karantina e detyruar prej koronavirusit ka bërë që familjet të mblidhen bashkë dhe të kalojnë shumë më tepër kohë me njëri-tjetrin.

Përveç të rriturve, kufizimin në daljet jashtë e vuajnë edhe fëmijët e vegjël, që nuk shkojnë më tek lodrat, aq të preferuara prej tyre.

Gjithsesi, Juliusi 3-vjeçar duket se e ka kuptuar mirë se kjo nuk është koha e duhur për të dalë nga shtëpia.

"O njerëz, mos dilni jashtë se është koronavirusi!",- thotë Julius në fillim të videos.

Madje, vogëlushi nga Durrësi nuk harron të japë në formë gazmore këshillat e nevojshme për të mbajtur koronavirusin larg dhe sesi mund ta kalojmë kohën kur rrimë mbyllur në shtëpi. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ai është djali i bodybuilder-it profesionist që u kthye në yll filmash, të famshmit Arnold Schwarzenegger.

Reperja dhe modelja e njohur Chynna Rogers është ndarë nga jeta në moshën 25-vjeçare.

Një studim i ri tregon se distancimi social për t’u mbrojtur nga koronavirusi, duke mbajtur distancë nga njëri-tjetri më shumë se 1.5 met

Karantina po i rikujton edhe njëherë Cristiano Ronaldos e partneres së tij, Georgina Rodriguez, se sa shumë e duan dhe kujdesen për njëri

Në historinë e saj mbi 100-vjeçare, nuk ka ndodhur kurrë që ‘Vogue’ të ketë pasur një kopertinë bosh.

Jack Dorsey, themelues i rrjetit social Twitter dhe kompanisë së pagesave Square, deklaroi se do të dhurojë një miliard dollarë për të nd

Në këtë situatë të pazakontë pandemie, sytë dhe gjithë vëmendja janë kthyer drejt bluzave të bardha.

Lajmi më i gëzueshëm për rrëqebullin e Ballkanit në Shqipëri!

U kurorëzua “Miss Anglia” në vitin 2019, dhe sot ajo ka vendosur të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën e saj si

Këtë natë, hëna ndriçon fort qytetin e Durrësit si për t’u treguar banorëve në izolim se natyra është aty, pavarësisht koronavirusit, dhe