Nuk është kurrë vonë! Realizon ëndrrën në moshën 70-vjeçare

19/10/2018 - 11:51

Në fillim të kësaj jave, një grua 70-vjecare nga Arabia Saudite realizoi ëndrrën e saj më të madhe. Më në fund, ajo mësoi ti jepte makinës.

Edhe pse dështoi dy herë, Sabeeha Al Fakhr refuzoi të heqë dorë nga mësimi. Në provën e tretë, ia doli të merrte patent shoferi dhe tani lëviz me makinë në qytetin e saj, Al Qateef.

“Unë dështova dy herë, por në fund ia dola. Nuk u dorëzova asnjëherë. E dija që herën e parë nuk do kaloja se isha shumë nervoze. Pasi u trajnova në Bahrain, nuk kisha dikë që të më mësonte praktikën kështu që mësova veten”, tha ajo.

Vendosmëria e gruas për të pasur sukses nuk ishte vetëm për drejtimin e makinës, por edhe për tu arsimuar.

“Edhe pse u martova e re, burri im më ndihmoi të arsimohesha dhe kurrë nuk hoqa dorë derisa u diplomova për kontabilitet”, tha ajo për mediat arabe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia