Parfumet e pranverës? Plot jetë, të ngrohta dhe afrodiziake

20/05/2019 - 15:41

Kur vjen fjala te parfumi, femrat janë jo pak përzgjedhëse. Por, në përzgjedhjet e tyre ndikojnë jo pak edhe tendencat.

Ndaj, cilat janë rekomandimet e ekspertëve për këtë sezon të ri? Parfume me një feminilitet joshës dhe që të thërrasin në aventurë. Kjo është ideja që qëndron në thelb të fragrancave të reja.

Agrumet janë yjet e padiskutueshme të parfumeve të pranverës. Portokalli dhe limoni sjellin një aromë të freskët gjithnjë. Por, jo vetëm kaq. Aromat e tyre i shoqërojnë edhe lulet. Mes më të dashurave për femrat janë esenca e trëndafilit dhe bozhuri i rafinuar, shumë i vlerësuar për net romantike. Nuk mbetet prapa as jasemini i egër, vanilja dhe irisi romantik.

Fragrancat e reja janë frymëzuar nga vendet emblematike të Mesdheut, por në të njëjtën kohë evokojnë edhe skenare e peizazhe të ekzagjeruara më të largëta, si ata që shpesh ofrohen nga kanionet, shkretëtira, plazhet tropikale, perëndimet mbi det, shkruan "TCH".

Parfume plot jetë, por edhe të ngrohtë dhe tërheqës, me një fuqi jushëse. Flakonët janë ikonikë, në xham të mëndafshtë, shumë të kuruar dhe të destinuar të shndërrohen në kulte të vërteta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas një studimi të sapopublikuar, një numër i konsiderueshëm i fëmijëve nën moshën 5-vjeçare janë dëmtuar nga produktet kozmetike.

Një delfin ka sjellë në jetë të voglin e saj në bregun e Gjirit të Lalëzit.

Viti i parë i martesës mund të jetë po aq ngazëllues dhe rraskapitës.

Tragjedi pas tragjedie, historia e Bardhës i ngjan një filmi të frikshëm.

Kur vjen fjala tek aktorët e famshëm, modelet, këngëtarët etj, të gjithë janë të magjishëm përpara kamerave.

Urinimi i një burri nga një urë në Berlin të Gjermanisë ka shkaktuar disa të plagosur, sipas një autoriteteve gjermane.

Kompania ajrore meksikane "Volaris" ka nisur një program të quajtur "Ribashkimi familjeve" dhe po ofron bileta 1 dollarëshe për pasagjerë

Reme Lala është deputetja e Dibrës, e cila asokohe bënte fushatë për llogari të PDIU-së.

Modelja e famshme, Daphne Joy nuk e ka aspak problem që në çdo postim të tregojë format e saj “përvëluese”.