Përmbytet Durrësi, plas ironia në web me Vangjush Dakon (FOTO)

Postuar: 19/03/2018 - 19:52

   Përmbytjet e lagjeve të Durrësit u bënë kryelajm gjatë paradites së sotme në të gjitha mediet kombëtare dhe portalet.

Situata kaotike e krijuar në qytetin bregdetar, ku në zona problematike niveli i ujit arriti deri në 40 cm, bëri që kundërshtarët politikë të kryebashkiakut Vangjush Dako ta fajësonin atë si shkaktarin kryesor të kësaj situate që përsëritet disa herë në vit në Durrës.

Sali Berisha, Oerd Bylykbashi dhe Agron Duka shigjetuan Dakon si përgjegjësin kryesor për situatën e rëndë të krijuar në qytet.

Por komente të shumta dhe kritika ndaj kryebashkiakut të Durrësit janë ngritur edhe nga qytetarët në rrjetet sociale.

Orët e fundit janë bërë virale disa meme që ironizojnë kryebashkiakun Dako, i cili e qeveris qytetin gati 3-mijë vjeçar në mandatin e tretë rradhazi.

Si për ironi të fatit, sa herë ka përmbytje në Durrës, nuk shpëton dot as ‘kryevepra’ e Dakos, “Veliera” aq shumë e komentuar dhe e kritikuar, e cila mori jo pak por 6 milion euro nga taksapaguesit durrsakë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Mjekët janë shokuar kur kanë gjetur pjesën e një stilolapsi në organet gjenitale të një djali 6-vjeçar.

   Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë sot i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili.

   Michael Kors po raportohet se do ta blejë shtëpinë e modës ‘Versace’ për 2 miliardë dollarë.

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Këngëtari dhe aktori amerikan Al Matthews është gjetur i vdekur.

Filmi i njohur “Murgeshat gazmore” vjen me një kapitull të tretë plot me surpriza dhe me mungesë të aktores Whoopi Goldberg, e cila na ka

Në mes të turit për promovimin e librit të saj "Becoming", Michelle Obama kishte kohë për të zyrtarizuar një martesë.

"West Side Family" kanë qenë një nga grupet më të dëgjuar shqiptarë përsa i përket muzikës.

Kur shohim personazhe të njohur të botës së modës, apo aktor, këngëtarë etj, mahnitemi nga përkujdesi ndaj çdo detaji, sidomos të fytyrës