Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

14/03/2019 - 15:35

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie. Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner. Por, cilat janë arsyet se përse njerëzit hasin në vështirësi për ta gjetur fatin e jetës?

E kanë të fiksuar një mendim se si duhet të jetë lidhja ideale

Çdo njeri e ka një mendim se si duhet të jetë lidhja ideale. Por, fatkeqësisht iluzionet shpeshherë shkatërrohen nga realiteti dhe nuk ka ndonjë gjë të tillë si lidhja ideale apo si dy persona të përsosur. Kështu, ju duhet ta keni parasysh se askush nuk është i/e përsosur dhe çdo njeri ka gabime.

Nuk keni mjaftueshëm vetë-respekt

Respektimi i vetes dhe tjerëve është baza e çdo lidhje. A mund ta dashuroni një person që nuk e respekton vetveten? Kjo lloj lidhje me shumë gjasë do të bazohej në faj dhe në mëshirë, dhe nuk do të ishte e mirë për asnjërin partner.

Nuk dini të falni

Të gjithë bëjmë gabime, madje edhe ju. Por, nëse e keni të vështirë t’ia falni dikujt gabimet, pavarësisht se shpesh bëni gabime vet, atëherë kjo jua pamundëson shanset drejt dashurisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ato nuk e kanë zemrën gur, por me to më shumë se me çdo shenjë tjetër të Zodiakut është shumë e vështirë të biesh në dashuri, t'ia fitosh

Pavarësisht se si një marrëdhënie përfundon, në fund gjithçka është tepër e dhimbshme.

Nën flladin e ëmbël të pranverës dhe nën panoramën e bukur që të ofron fundi i shëtitores së Vollgës në Durrës, qytetarët durrsakë dhe tu

Raporti që ke me njeriun e zemrës mund ta kuptosh si shkon vetëm nga mënyra se si të sheh partneri yt, si të mban dorën apo të përqafon,

Nëse keni shpresuar se pas përfundimit të “Game of Thrones”, ku me episodin e fundit shumë fansa nuk janë ndarë të kënaqur, do të ekzisto

Momente paniku në Trofeun e Chopard, gjatë Festivalit të Filmit në Kanë. Aktores Elle Fanning i ka rënë të fikët.

Një aksident tragjik ka ndodhur në Hatay të Turqisë, ku një burrë që po parkonte makinën në oborrin e shtëpisë së tij ka aksidentuar për

Duket si ato historitë që jemi mësuar të shohim në filma, por ja që ndodhin dhe në realitet.

Një ditë plotësisht në natyrë për Kate Middleton, princin William dhe të vegjlit George, Charlotte dhe Louis.

Kush është ai që nuk është mërzitur një ditë në punë, e që nuk ka ëndërruar sikur të gjente një mënyrë që ia jep paratë pa bërë asgjë.