Po lundronte me varkë me të birin, zhduket aktorja e "Glee"

09/07/2020 - 12:05

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Të mërkurën rreth orës 09:30 të mëngjesit, u raportua se po hetohej për një viktimë të mundshme, të mbytur në liqen. Menjëherë u dërguan në zonë një ekip zhytjeje dhe policë ndërsa viktima nuk është identifikuar ende.

Autoritetet lokale e identifikuan personin e zhdukur si Naya Rivera në mbrëmje vonë dhe raportohet se vazhdon operacioni i kërkimit. Sipas CBC Los Angeles (via Variety), autoritetet nisën të kërkonin Rivera-n pasi djali i saj 4-vjeçar u gjet i vetëm në një varkë të marrë me qira.

Djali u gjet i padëmtuar dhe raportohet se i tha policisë se ishte duke notuar me të ëmën, por ajo nuk u kthye kurrë në varkë.

Naya Rivera njihet për rolin e Santana Lopez në serialin e Fox, “Glee”. Pas rolit të saj në serialin muzikor (2009-2015), ajo u shfaq në “Devious Maids” dhe “Step Up: High Water.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Festimet në nder të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë janë zhvilluar nga shqiptarët në të gjithë botën.

I ftohti dhe era dëmtojnë shumë lëkurën dhe kjo periudhë cilësohet nga dermatologët si më delikatja përsa i përket lëkurës.

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll, që lidh Turqinë Europiane me atë Aziatike, është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme.

Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme.

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun.

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, është bërë nënë për herë të dytë.

Nëse 2020 ju ka lodhur seriozisht nervat, viti i ardhshëm (2021) do të korrigjojë të gjitha sikletet dhe keqkuptimet dhe do t'ju japë lum

Me foton më të bukur, reperi kosovar, Arian Gushi ose ndryshe Gold Ag ka dhënë lajmin se është bërë baba për herë të parë me një djalë.

Në tetor të vitit që lamë pas, shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli pranoi se është në një lidhje dashurie.

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.