Pse Gaforrja është shenja më e paragjykuar e zodiakut

17/02/2020 - 22:56

Gaforrja cilësohet si shenja më e komplikuar e zodiakut ! Besnike, e dashur, e dhembshur, e orientuar drejt familjes…por si çdo medalje me dy anë dhe gaforrja duket ka një fytyrë të dytë! Kjo shenjë është tejet e prirur të bjerë pre e depresionit, ndihet sikur askush nuk e kupton, mbyllet në vetvete dhe ajo që di të bëjë më mirë t’ia vendosë fajin “botës”. Megjithatë nëse gaforret shoqërohen me njerëzit e duhur do të nxjerrin më të mirën e vetes. Më poshtë Living do të listojë 3 shenjat që përputhen më shumë me gaforren.

1. Akrepi

Një gaforre tipik mendon se historia e Romeo dhe Zhulietës është historia e përsosur e dashurisë. Kjo për shkak se ata kanë vullnet për përkushtim absolut ! Akrepi i njohur për xhelozinë dhe këmbënguljen do të donte të njihte dikë me të cilën të kalonte gjithë jetën “derisa vdekja t’i ndajë” . Nëse për një shenjë tjetër ky përkushtim ngjall frikë , për gaforren është gjithçka do kjo shenjë.

2. Peshqit

Peshqit, shenja tjetër e ujit, është e ndjeshme dhe humbasin veten duke dashuruar. Ky është një lajm i mirë për një gaforre, e cila jo vetëm që kërkon përkushtim, por edhe dikë që do ta lejojë gaforren të kujdesen për to.

3. Demi

Demi dhe gaforrja flasin të njëjtën gjuhë dashurie. Siguria emocionale dhe financiare shkojnë dorë për dore për të dyja shenjat. Por, që të mos mendoni se ky do të ishte një kombinim, pa dashuri, mbani mend se Demi, si gaforrja , është një romantik i lindur që pëlqen gjërat tradicionale si zemrat klasike dhe buqetat e mëdha me lule.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkencëtarët që bënë klonimin e parë të suksesshëm në botë, duke krijuar delen Dolly, thuhet se janë në bisedime me qeverinë britanike pë

Muzikë, humor, këngë dhe alegri ishte ajo çfarë shijuan sërish sot nga koncerti i radhës qytetarët nga ballkonet e pallateve në Durrës, p

Izolimi i godet të gjithë, të pasur të varfër, të famshëm e të panjohur, të bukur apo jo të bukur qofshin.

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi.

Brooke Baldwin, një nga gazetaret më të famshme të “CNN” ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Astrologia Meri Shehu veçoi disa shenja të horoskopit të cilat duhet të kenë më shumë kujdes gjatë kësaj periudhe dhe sesi do ndryshojnë

Një grua ka vdekur nga koronavirusi disa orë pasi lindi vajzën e saj.  Nëna 36-vjeçare, e identifikuar vetëm si Galina, thuhet se është i

Në karantinë prej tre javësh, por pasditja e së premtes ka qenë e veçantë për banorët e lagjes nr.16 në Durrës.

Ylli i PSG-së, Neymar i ka befasuar të gjithë me vendimin e fundit.Sipas mediave braziliane, sulmuesi ka dhuruar 5 milionë euro për të lu