Pse tërhoqi vëmendjen e pushuesve në Durrës ky çift hungarez (FOTO)

10/09/2019 - 10:47

Një çift hungarez rreth të 60-tave, që kishin ardhur me pushime në Durrës, kanë zgjedhur që të ruajnë një kujtim shumë të bukur prej vendit tonë; një skulpturë prej rëre, ku duket një çift i përqafuar.

Pamja ka tërhequr pushuesit e fundit të këtij fillimshtatori, që janë ndalur të kundrojnë me vëmendje atë që do të dilte pas punës së çiftit dhe janë larguar me një buzëqeshje.

*(Fotot u morën nga profili në Facebook i Endri Tafanit)

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjithë sot kanë një jetë të mbushur me angazhime të shumta, që ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin e përgjithshëm tonin.

"Asnjëherë nuk e kam njohur vërtetë babanë tim. Ai ishte gjithmonë i dehur".

Një burrë ka vdekur pasi u sulmua nga një laraskë.

Ashtu si të gjithë partnerët nuk janë krijuar të barabartë, edhe shenjat nuk mund të jenë të tilla.

Gruaja e një trajneri boksi, Lulu Sosa, i kishte kërkuar ndihmë një personi që t’i gjente një vrasës me pagesë, pa e ditur që ky person i

Një tualet prej ari është grabitur nga Pallati Blenheim në Woodstock, Oksfordshire, në Mbretërinë e Bashkuar.

Po ju paraqesim 6 varëse, zgjidh atë që të pëlqen më shumë dhe zbulo çfarë lloj gruaje je.

Nëse zgjedh:

Nëse mund të quani guxim ndonjë gjë në jetë, mos e bëni më para se të mësoni historinë e Anjola Hamzajt.