Shenjat e horoskopit që nuk e pranojnë se kanë rënë në dashuri

26/09/2020 - 22:14

Demi

Demi ka një tendencë të jetë jashtëzakonisht i mbyllur kur bëhet fjalë për emocionet e tij, dhe kjo përfshin edhe veten. Kur një Dem bie në dashuri, kjo ndikon në humorin e tyre, si ndihen fizikisht dhe madje edhe në mendimet e tyre.

Akrepi

Mohimi i Akrepit në të vërtetë vjen nga një vend i vetëdijes së tyre. Ata e dinë që kur bien në dashuri, bien thellë kështu që pretendojnë se personi të cilin duan, nuk është aq i rëndësishëm për ta. Ndërkohë, Akrepi po kursen çdo tekst, çdo mesazh dhe po përpiqet të jetë i lezetshëm ndërsa pret që partneri të postojë diçka.

Dashi

Dashi do të mohojë me kokëfortësi se po bie në dashuri. Ata janë njerëz pasionantë dhe kur bien në dashuri, mund ta luftojnë sa të duan atë ndjenjë, por kjo nuk do ta ndalojë atë që të bëhet më e madhe.

Peshorja

Peshoret përpiqen t’i trajtojnë njerëzit mirë, por kjo forcohet kur dashurohen. Ata do të qeshin me shakatë që personi bën dhe kur nuk janë aq për të qeshur. Por nëse i pyesni nëse po bien në dashuri, ata do ta mohojnë. Peshorja do të pranojë se të respekton por kjo nuk është dashuri, është admirim sipas tyre. Ose të paktën këtë gjë i thonë vetes.

Luani

Luani përpiqet t’i klasifikojë ndjenjat e tij të dashurisë, si diçka që e ndiejnë për të gjithë – dashuria që ndjen për njerëzimin. Nëse është e vërtetë, pse mezi pret t’a shohësh atë më shumë se kushdo tjetër, dhe pse ke nevojën të jesh pranë tij/saj fizikisht dhe emocionalisht në çdo moment të ditës?

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul