Shokohen banorët në Itali, deti mbushet me qindra arkivolë (FOTO & VIDEO)

22/02/2021 - 21:52

Një pamje dramatike ka shokuar banorët e një qyteze në Liguria të Italisë, Camogli. Një pjesë shkëmbore që ndodhet pingul me detin, për shkak të rrëshqitjeve të dherave, ka përfunduar në ujë. Por bashkë me shkëmbinjtë, deti u mbulua edhe me qindra arkivole.

Nuk është një skenë e një filmi horror, por pasoja e shembjes së një pjese të varrezave së qytezës, raportojnë mediet italiane.

Mbi 200 arkivole përfunduan në det pas një rënie të gjatë, ku disa prej tyre u shkatërruan dhe të tjerat u mblodhën me mundim nga forcat e rendit, të ndihmuara nga anijet e peshkimit të zonës.

Varrezat e Camogli, pikërisht për pamjen mahnitëse që dhurojnë, janë bërë të njohura edhe përtej Italisë, dhe nuk janë të pakët të huajt që kanë prenotuar një vend me pamje nga deti.

Autoritetet, duke ditur bukurinë por edhe paqëndrueshmërinë e terrenit, kishin miratuar punime me vlerë 400 mijë euro për të siguruar varrezat, por mesa duket ato para, së bashku me shumë të varrosur, janë përpirë nga ujërat e kaltra të detit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një incident të çuditshëm, një aeroplan pasagjerësh u detyrua të bënte një ulje emergjente dhe të kthehej në aeroport në kryeqytetin s

Rrudhat që formohen në qafë mund të shkaktojnë probleme në paraqitjen e jashtme të një gruaje.

Është një nga balsamët më efikasë që mund të përdoret për flokët, pa kosto dhe antialergjik. Dhe para së gjithash jo i ndërlikuar.

Ka shumë truke efikase sesi të investoni para dhe të fitoni më shumë prej tyre.

Tharësja e flokëve është një nga mjetet themelore të një gruaje dhe në fakt është më e dobishme sesa imagjinoni.

Disa “sekrete” të vogla do t’ju ndihmojnë të dukeni më bukur dhe t’i përshtateni llojit të fytyrës që keni.

31-vjeçarja nga Gjermania, Stefanie Classen njihet si Rapunzel.

Një meteorit duhet të ketë rënë diku mbi Mbretërinë e Bashkuar, nga një meteor i madh i cili ndriçoi qiellin në Britani një natë më parë,

Era e pakëndshme e këpucëve na bezdis të gjithëve pa përjashtim.

Një postier në Vietnam është konsideruar si një hero, pasi ai shpëtoi një vajzë të vogël teksa ajo ishte duke rënë nga një ndërtesë 12-ka