Si të përcaktojmë sëmundjet sipas shenjës së horoskopit

30/03/2020 - 22:14

Dashi:

Të lindur në fillimet e pranverës, jeta e të lindurve të kësaj shenje shoqërohet kryesisht nga tendosje të muskujve, dhimbje koke, ftohje të shpeshta dhe sinuset.

Demi:

Grykët shpesh të lënduara, është një nga tiparet kryesore të lindurve të kësaj shenje gjatë jetës. Ata shquhen edhe nga prirja e vazhdueshme për ushqim.

Binjakët:

Të lindurit e kësaj shenje kanë një sistem nervor veçanërisht të ndjeshëm. Edhe mushkëritë i kanë delikate, si dhe sistemin respirator.

Gaforrja:

Dhimbjet e stomakut dhe të gjoksit, i shoqërojnë gjatë jetës të lindurit e kësaj shenje. U shfaqen gastrite dhe ulcera, vuajnë dhe nga tumoret.

Luanët:

Sëmundjet sipas shenjaveShumë energjikë dhe zakonisht të fortë, të lindurit e kësaj shenje, priren të kenë tension të lartë. Vuajnë kryesisht nga qarkullimi i gjakut gjatë jetës.

Virgjëresha:

Kjo është shenja më e ndjeshme dhe e shqetësuar për shëndetin. Zakonisht, të lindurit e saj, vuajnë nga shqetësimet dhe nevrastenia.

 Peshorja:

T’i kushtojnë vëmendje trashjes. Pasioni i tyre për ushqim të mirë është një nga shkaqet e sëmundjeve të tyre gjatë jetës. Kujdes me veshkat.

Akrepi:

Të lindurit e kësaj shenje shqetësohen shumë si tipa dhe ndaj vuajnë nga dështimet nervore. Kalojnë dhe shumë momente të depresionit në jetë.

Shigjetari:

Ndër shenjat më dinamike dhe sportive, shpesh neglizhon shëndetin. Të lindurit e kësaj shenje kanë probleme të mëlçisë. Por dhe me këmbët.

Bricjapi:

Të lindurit e kësaj shenje i kanë kockat dhe dhëmbët delikate. Janë shpesh shumë të brishtë, me dhimbje gjunjësh dhe nyjesh.

Ujori:

Të lindurit e kësaj shenje, të njohur si ëndërrimtarë dhe idealistë, janë të prirur për të qenë nervozë dhe vuajnë në jetë nga eshtrat dhe këmbët.

Peshqit:

Shenjë shpesh shumë e ndjeshme, misterioze dhe që vuan shumë emocionalisht dhe fizikisht për sëmundjet e origjinave të ndryshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu si çdo fillim muaj, astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në emisionin "Rudina", ku edhe ka bërë renditjen e shenjave me m

A ekzistojnë strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona?

Këngëtari i njohur Chris Trousdale është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçare. Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta para kohe të ish-anëta

“Një vajzë 8-vjeçare e punësuar në mënyrë të paligjshme si shërbëtore është vrarë nga punëdhënësit e saj në Rawalpindi, Pakistan pasi hum

NASA ka publikuar një foto të veçantë të liqenit të Shkodrës, e kapur nga hapësira.

Një peticion ka nisur në Izrael, që po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio.

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.