Syzet e diellit që do të bëjnë namin këtë vit

Postuar: 18/03/2018 - 17:34

Kur vjen puna te syzet e diellit zakonisht bëhemi shumë tekanjozë. Ato duhet të jenë të bukura, të përshtatshme me anatominë tonë të fytyrës, të kombinueshme dhe mbi të gjitha mbrojtëse ndaj diellit. Ama këtë vit duket se do të eksperimentojmë pak me syzet, pasi këto modele që ne do t’ju tregojmë aktualisht po bëjnë namin.

1. Syzet mace

Megjithëse jo tamam të këtij viti, syzet mace vazhdojnë të jenë në modë. Me ngjyra të ndryshme dhe tejet komode, ky model syzesh do të jenë çelësi i një look-u “Pin Up”.

2. Ovalet

Nëse keni një fytyrë të gjatë syzet ovale janë zgjedhja e përsosur. Përveçse të bukura ato duket se nuk do të dalin asnjëherë nga moda.

3. Aviator

Syzet e aviatorëve janë lehtësisht të evidentueshme dhe tepër komode. E kush nuk do të donte që në një palë syze të kishte të vendosur edhe xhamat e diellit edhe ato të leximit?

4. Transparente

Për të gjithë ata që pëlqejnë syzet me xhama optikë, kjo pranverë do të jetë e juaja. Të gjithë njerëzit e famshëm po mbajnë syze optike edhe pse ndonjëherë me xhama zero. Është koha kur syzet optike janë më në modë se kurrë.

5. Të vogla të vogla

Në fakt deri më tani ishim mësuar me syzet e diellit të cilat i ngjanin një xhami makine. Syzet e mëdha të errëta dhe me skelet të trashë këtë vit do të jenë një “Jo” e madhe. Kështu që kur të dilni për të blerë syzet e radhës përpiquni t’i zgjidhni ato sa më të vogla të jetë e mundur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Mjekët janë shokuar kur kanë gjetur pjesën e një stilolapsi në organet gjenitale të një djali 6-vjeçar.

   Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë sot i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili.

   Michael Kors po raportohet se do ta blejë shtëpinë e modës ‘Versace’ për 2 miliardë dollarë.

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Këngëtari dhe aktori amerikan Al Matthews është gjetur i vdekur.

Filmi i njohur “Murgeshat gazmore” vjen me një kapitull të tretë plot me surpriza dhe me mungesë të aktores Whoopi Goldberg, e cila na ka

Në mes të turit për promovimin e librit të saj "Becoming", Michelle Obama kishte kohë për të zyrtarizuar një martesë.

"West Side Family" kanë qenë një nga grupet më të dëgjuar shqiptarë përsa i përket muzikës.

Kur shohim personazhe të njohur të botës së modës, apo aktor, këngëtarë etj, mahnitemi nga përkujdesi ndaj çdo detaji, sidomos të fytyrës