Takim i përmalluar nënë e bir pas 68 vitesh!

20/08/2018 - 18:11

   Dy shtetas koreano-veriorë, nënë e bir janë takuar me njëri-tjetrin për të parën herë pas 68 vitesh.

92-vjeçarja Lee Keum-seom priti gjithë jetën që ta shihte sërish djalin e saj, me të cilin ishte ndarë për shkak të luftës koreane, e kishin mbetur secili në anën tjetër të zonës së çmilitarizuar.

Historia emocionues e takimit të rrallë ka pushtuar vëmendjen e medieve botërore. “As nuk e mbaja mend më si dukej djali im. Në kohën e ndarjes sonë, ai ishte 4 vjeç. Tani i ka kaluar të 70-at. Doja kaq shumë ta përqafoja”, tha Lee Keum-seom, nëna e tij.

Lee ishte shumë nervoze përpara momentit të ribashkimit me të birin. “Po për çfarë do ta pyes?”, thoshte ajo. “Nuk di çfarë t’i them. Por dua të di nëse i ati i ka treguar për mënyrën sesi ndodhi ndarja jonë, apo shtëpinë që kishim dikur”.

Të dy shpërthyen në lot kur u panë sy më sy dhe u përqafuan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një video intime midis Nicole Scherzinger dhe Luis Hamilton është hakuar dhe shpërndarë gjerësisht në internet.

Duket se ende nuk janë shuar tensionet mes kunatave mbretërore angleze Kate Middleton dhe Meghan Markle, aq sa bashkëshortët e tyre respe

E ka pritur gjithë shpresë kthimin e tij në shtëpi, duke qendruar pranë hyrjes kryesore gjatë gjithë kohës që zhvilloheshin kërkimet në k

Aktori Florjan Binaj ka treguar historinë e propozimit që i bëri bashkëshortes së tij Sadina 15 vite më parë, në një rrëfim tepër të veça

Ornela dhe Arbri ishin çifti i parë që hapi episodin e kësaj të diele në “Lufta e Nuseve 5”, në Tv Klan.

Në mediat sportive të vendit është dhënë lajmi se kapitenja e ekipit kombëtar të volejbollit të femrave, Erblina Bici ka thënë "PO" pas p

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kalua

Një grua në SHBA, njoftoi policinë e Athens-Clarke, Atlanta se grabitësit i kishin vjedhur makinën bashkë me foshnjen 11 muajshe brenda.

Kim Kardashian e ka ekzagjeruar me vjeshjen e saj të fundit.

Çdo shenjë zodiakale ka veçantitë që e përfaqësojnë, sikurse edhe anët e tyre të errëta.