Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U shpall Miss, i rrëmbejnë kurorën nga koka pas zbulimit të divorcit

07/04/2021 - 22:28

Një konkurs ‘i shkëlqyeshëm’ bukurie për gra të martuara, ka përfunduar në kaos të dielën pas një sherri mes dy finalisteve, çka bëri që njëra prej tyre të largohej e turpëruar nga skena.

Pushpika De Silva u shpall fituese e konkurimit dhe sipas ritualit u kurorëzua Miss ‘Zonja’ Sri Lanka 2021.

Por duke pretenduar se De Silva është e divorcuar dhe nuk kualifikohej për konkurimin, Caroline Jurie, fituesja e edicionit të kaluar që duhet te dorëzonte trofeun, rrëmbeu kurorën nga koka e De Silva dhe ia dha me shpejtësi vajzës së vendit të dytë.

“Ka një rregull që thotë se duhet të jesh e martuar dhe jo e divorcuar, kështu që po veproj për t’ia dhënë kurorën fitueses së vendit të dytë,” tha Jurie për audiencën e shokuar.

De Silva e tronditur nisi të largohej e turpëruar nga skena teksa kurora i vendosej vajzës tjetër.

De Silva tashmë thotë se do të padisë për mënyrën “e paarsyeshme dhe ofenduese” në të cilën u trajtua. Ajo thotë se është vetëm e ndarë dhe jo e divorcuar, kështu që është e kualifikuar për të mbajtur kurorën.

“Kam marrë masat e nevojshme ligjore kundër padrejtësisë dhe turpërimit që më është shkaktuar në event. Unë jam ende një grua e pa-divorcuar. Një mbretëreshë e vërtetë nuk është një grua që merr kurorën nga koka e një gruaje tjetër”, deklaronte De Silva, duke shtuar se të jesh e divorcuar dhe të jetosh veçmas janë dy gjëra krejt të ndryshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak javë më parë u zbulua se moderatorja Eni Vasili është shtatzënë për herë të parë.

Pasi emri i tyre u lakua në media për një sherr të supozuar mes të dyve, dy kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun Durr

Familja Mbretërore i dha lamtumirën e fundit dy ditë më parë Princit Philip, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare.

Kryeministri Edi Rama ka pasur marrëdhënie tepër të ngushtë me gjyshen e tij, e cila ishte tepër e dhënë pas fesë dhe gjatë natës dëgjont

Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Gjebrea tek rubrika “Gjysma ime” tek "E Diela Shqiptare", Lulzim Basha ka treguar një bisedë me va

Bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë, Princi Philip, i cili ndërroi jetë në 9 prill, u përcoll dje për në banesën e fundit.

Lulzim dhe Aurela Basha ishin sot në emisionin “E diela shqiptare” në një intervistë ndryshe.

Miliarderja e re, Kim Kardashian, u mburr në rrjetet sociale me një gjerdan të ri diamanti me vlerë deri në 150,000 dollarë.