Vogëlushja 5-muajshe që ka shëtitur në 50 shtete

16/10/2018 - 08:23

Harper Yeats është vogëlueshja 5 muajshe që ka shëtitur 50 shtete për një javë. Ajo shijoi ushqimin e saj të parë të ngurtë, drithërat e orizit në Anchorage, Alaska. Të enjten, Harper do të bëjë një ndalesë në Vermont së bashku me prindërit. Të dielën, Harper ishte në Toledo të Ohajos (shteti i saj i 49-të). Udhëtimin e parë e bëri në qershor kur kishte vetëm 8 javë që kishte ardhur në jetë.

Prindërit nga Kanadaja, Cindy Lim dhe Tristan Yeats thanë se vendosën të përdorin pushimin e tyre prindëror për të bërë një aventurë të bukur. Para se Harper të lindte, çifti kishte qenë në 19 shtete dhe kishte planifikuar të vizitonte 31 të mbeturat.

Më 17 qershor, ata mbushën makinën e tyre me disa nga gjërat të domosdoshme të Harper-it, duke përfshirë një shtrat udhëtimi dhe lodrën e saj të preferuar, Sloth. Pastaj kaluan kufirin dhe filluan aventurën e gjatë.

“Ne nuk jemi nisur në këtë udhëtim me qëllimin për të vendosur një rekord. Kemi patur gjithmonë dëshirë të përbashkët që të vizitojmë të 50 shtetet para se Harper të lindte”, tha Cindy.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.