Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta bashkëshortja e John Travoltas

13/07/2020 - 10:07

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta. Aktorja 57-vjeçare u shua ditën e sotme, në banesën e saj, pas një lufte të gjatë me kancerin.

Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë Travolta përmes rrjeteve sociale, i cili shkruan ndër të tjera se gruaja e tij e bukur është shuar sot, pavarësisht luftës së fortë që bëri.

“Është shumë e rëndë për mua që t’ju informoj se gruaja ime e bukur Kelly ka humbur betejën e saj dy-vjeçare me kancerin e gjirit. Ajo luftoi, ishte kurajoze me dashurinë dhe mbështetjen e kaq shumë njerëzve. Familja ime dhe unë do të jemi përgjithmonë mirënjohës për mjekët dhe infermierët në MD Anderson Cancer Center, të gjitha qendrat mjekësore që kanë ndihmuar, si dhe shumë miq dhe të dashur dhe kanë qenë pranë saj. Dashuria dhe jeta e Kelly do të kujtohen gjithmonë. Do të marr ca kohë për të qenë vetëm për fëmijët e mi që kanë humbur nënën e tyre, kështu që më falni paraprakisht nëse nuk dëgjoni nga ne për një kohë. Por ju e dini që unë do ta ndiej tuaj të dashurinë tuaj. Dashuria ime, Kelly”, shkruan Travolta.

Kelly Preston njihet për rolet e saj në "Twins" dhe "Jerry Maguire".

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje thuajse e pabesueshme ka ndodhur në Tecamac të Meksikës, ku një vajzë 12-vjeç dhe një djalë 15 vjeç kanë sjellë në jetë një d

Një person në California, SHBA, i cili ishte “i frikësuar për të shkuar në shtëpi për shkak të Covid” jetoi i fshehur në Aeroportin O’Har

Ish-zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka dhënë mesazhin e saj të lamtumirës në prag të largimit nga Shtëpia

Arkeologët tashmë do të kenë mundësi të kuptojnë më mirë Tempullin e Kukulcan pasi një investigues pati mundësinë të filmonte brenda stru

Në një zonë lindore të Turqisë, trashësia e dëborës ka shkuar deri në pesë metra.

Siç dihet tashmë nga eksperienca e këtyre muajve të pandemisë, por edhe nga protokollet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), si

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, rrallëherë publikon foto familjare, por këtë herë e ka thyer këtë rregull.

Ka befasuar deklarata e një prifti ultra-ortodoks në Izrael, i cili u tha ndjekësve të tij se vaksina anti-Covid i bën njerëzit “gay”.

Rejhan Sjunger është vetëm 14 vjeç dhe ka ngritur në këmbë jurinë e kompeticionit muzikor për fëmijë në Suedi.

Gjatë një mësimi në internet me studentët, një profesor nga Akademia e Arteve të Bukura të Urbinos në Itali, vendosi një video për të për