Ylli i Chelsea-t: Jetoja me 20 euro në javë, më vidhnin rrogën!

15/06/2019 - 22:32

Një rrëfim mjaft të dhimbshëm ka dhënë ylli i Chelseas, Jorginho, ai ka treguar se si ka jetuar me vetëm 20 paundë në javë. Braziliani rrëfen se u largua nga Brazili, pasi spikati në një turne moshash, por më pas u mashtrua kur shkoi në Itali.

"Kishim një turne në Brazil me skaut që u mundonin që të zbulonin talente. Pikasi dhe një skaut më mori dhe më çoi në provë te Hellas Verona kur isha 15 vjeç. Ata më pranuan dhe qëndrova në Itali."Kam luajtur në Seria C1/C2 për dy vite. Kam luajtur më shumë për Berrettin. Kur isha atje një portier brazilian më pyeti se si jetoja. I thashë se marr vetëm 20 euro në javë. "Ai më ndali dhe më tha se diçka nuk shkonte. Bëri disa kërkime dhe u kuptua se agjenti im më merrte para dhe unë nuk dija asgjë. Në atë moment doja të hiqja dorë dhe mora mamanë në telefon dhe i thashë se nuk kam para për bukë. Ajo këmbënguli të qëndroja dhe pastaj vazhdova".  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekspertët kanë ngritur alarmin në lidhje me aplikacionin FaceApp, që është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferu

Një lojë e re që ka përfshirë edhe personazhet e famshëm publik po pushton rrjetet sociale. Si do të jetë fytyra juaj kur të plakeni.

Konsumatorët në Brazil kanë zbuluar kokainë kur hapën kutitë e detergjenteve të rrobave që blenë në një supermarket në Sao Paulo.

“Dashuria për kafshët” ishte tema e mbrëmjes së të martës në emisionin “Opinion”, në Tv Klan.

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rrit nivelet e kortizolit, hormoni trupor i stresit, sipas një studimi nga Universitet

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.

Këngëtari i njohur me origjinë australiane, Faydee është kritikuar nga fansat e tij në “Instagram” për bashkëpunimin e sjellë së fundmi m

Gazetarja Rudina Xhunga ka dhënë një intervistë ndryshe ku ka treguar detaje nga jeta e saj personale.

Në përgjithësi filtrat për foto përdoren për të na bërë sa më të bukur.