Zbulohet aktori që do të luajë rolin e Princit Eric në filmin e ri “Sirena e vogël”

13/11/2019 - 15:34

Në fillim të këtij viti u tha se rolin e Princit Eric në filmin e ri “Sirena e vigël” ishte i destinuar ta luante Harry Styles i One Direction.

Por në fakt është aktori britanik Jonah Hauer-King, ai i cili rrëmbeu rolin e Princit Eric në përzgjedhjen e fundit të aktorëve nga Disney.

24-vjeçari me origjinë nga Londra ishte në garë për rolin me aktorin simpatik të serialit “Krypton”, Cameron Cuffe.

Jonah është i njohur për disa nga rolet e tij në filmat “The Last Photograph”, miniserialin e BBC, “Howards End”, filmin “Little Women” dhe  “A Dog’s Way Home”.

Ndërkohë aktorja e përzgjedhur për të luajtur rolin e sirenës Ariel, është Halle Bailey, 19 vjeçe.  Gjithashtu Melissa McCarthy, do të luajë rolin e Ursulës dhe Javier Bardem si babai i Ariel, Mbreti Triton.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin

Dy shoqe të përjetshme janë transferuar në të njëjtin shtëpi kujdesi gati 78 vite pasi u takuan për herë të parë.