Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Kuçovës, ku njëmakinë ka përplasur një fëmijë të mitur.

Burime bëjnë me dije se tek parku i qytetit ëhstë përplasur nga një makinë një fëmijë 10-vjeçar.

Mësohet se fëmija ka dalë nga parku me vrap në rrugë dhe është përplasur nga mjeti.

Fëmija është transportuar drejt Spitalit Rajonal Berat, ndërkohë që nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore.

Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.