Sulmuesi shqiptar, Rei Manaj është kthyer sërish në protagonist për Sivasporin, duke gjetur kësaj radhe rrugën e rrjetës përballë Istanbulsporit.

26-vjeçari kuqezi e gjeti veten e lirë në minutën e 86’ të takimit, duke dalë i vetëm përballë portierit dhe duke shënuar, me rezultatin që shënoi 1-0.

Ky ishte goli numër gjashtë i Manajt në kampionat dhe i nënti në të gjitha kompeticionet, duke i dhënë një sinjal trajnerit Silvinjo që mund të jetë një zgjedhje për në Europian.