Tom Cruise ka vënë në pikepyetje lidhjen me Elsina Khairovën, sipas informacioneve të “Page Six”. Por ylli dhe blogerja ruse janë ende në kontakt me njëri-tjetrin.

“Tom mendonte se gjërat po ecnin shumë shpejt,” tha një burim për marrëdhënien e tyre, duke shtuar: “Ata nuk ishin ende gati [emocionalisht], kështu që menduan se një situatë pauze do ju bënte mirë, por ata janë ende në kontakt.”

Burimi tha gjithashtu: “Tom dëshiron të jetë i ngadaltë me lidhjet e tij, pasi mendon se është lënduar disa herë prej ish-ve të tij.”

Më pas ajo shtoi se Cruise donte ta mbante romancën më private. Ndarja vjen pasi Khairova kohët e fundit u bë e dashura zyrtare e Cruise, sipas raportimeve dhe burimet i thanë Page Six se ai madje kishte takuar edhe fëmijët e saj. Mirëpo, ai ka bërë të ditur se dera nuk është mbyllur plotësisht për ata të dy. “Disa në grupin e takimeve të Tomit thonë se ka mbaruar, por me Tomin kurrë nuk e dini se si do të ndodhë.”

Nga ana tjetër, Khairova ka edhe “pronën e saj që i lejon asaj të bëjë çfarë të dojë”.

Ylli 61-vjeçar i Hollivudit u lidh fillimisht në mënyrë romantike me 36-vjeçaren ruse në dhjetor, pasi dyshja festuan së bashku në një festë në Londër. Që atëherë, çifti kaloi shumë kohë së bashku.