Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 18 887 raste të reja me COVID-19 dhe 564 humbje jete. Numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 60 mijë.

Ndërsa 17 186 pacientë janë shëruar nga kjo sëmundje në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 1,728,878 raste në total.