ë qëndrosh me qira ose të ndash një banesë me dikë është si të luash bixhoz pasi kurrë nuk e di se si është personaliteti i tjetrit, derisa jeton më të. Pra, për të qenë më të sigurtë, më poshtë ju tregojmë një udhëzues mbi bazën e shenjave të zodiakut dhe personaliteteve të tyre që ju tregojnë se kush shenjë përputhet më mirë me kë.

Dashi dhe Ujori

Dashi ka shumë energji, por mund të jetë gjithashtu i ngathët dhe i çrregullt. Ata që i përkasin kësaj shenje pëlqejnë ngjyrat dhe dekorimet e gjalla, prandaj do të argëtoheshim shumë me Ujorin, si shokë dhome. Ujorët mund ta trajtojnë me zgjuarsi Dashin e paduruar pasi ata dinë si të sillen me një personalitet të fortë.

Demi dhe Bricjapi

Ata që i përkasin shenjës së demit janë shumë të besueshëm dhe u pëlqen të kënaqen me platformat e gatshme apo ushqimin e porositur jashtë. I paguajnë faturat në kohë dhe preferojnë shokët e dhomës të organizuar. Shokët më të mirë të dhomës që një Dem mund të ketë janë Bricjapët, sepse edhe ata përpiqen të mbajnë pastër banesën e tyre në fundjavë, veçanërisht ose pasi të kenë mbaruar punën.

Binjakët dhe Peshoret

Binjakët janë ekstrovertë dhe thjesht nuk mund të rrinë ulur. Por atyre u pëlqen rregulli dhe kjo i bën ata të mbajnë apartamentet e tyre të pastra dhe të mirëmbajtura. Problemi me ta është se ata mund të flasin shumë, kështu që nuk mund të jenë me një introvert si shok dhome. Për këtë arsye do të jetonin më mirë me një shok dhome të shenjës së Peshores. Peshoret shkojnë shumë mirë me shokët e dhomës dhe janë shumë miqësorë. Ata do të jenë gjithashtu dëgjues të mirë të gjithë bisedave me binjakët.

Gaforrja dhe Demi

Gaforret vendosin shumë prerë kufij dhe u pëlqen një shtëpi e qetë. Shtëpia e tyre është hapësira ku ata rikarikohen. Për këtë arsye do të kishin më mirë një shok të shenjës së demit që respekton kufijtë dhe është i besueshëm.

Luani dhe Shigjetari

Njerëzit që i përkasin shenjës së Luanit duan që universi të rrotullohet rreth tyre dhe u pëlqen të jenë të shoqërueshëm. Një shok dhome shigjetar do të ishte shoku i përsosur i dhomës për ta, sepse edhe atyre u pëlqen të takojnë njerëz dhe madje të rregullojnë rrëmujën që do të linte një luan.

Virgjëresha dhe Shigjetari dhe Akrepi

Virgjëreshat do të ishin të shkëlqyera me një shok dhomë Akrep. Të dyve u pëlqejnë gjërat e organizuara dhe të dy mund të gjejnë një rrugë të mesme për bashkëjetesë paqësore. Nëse një Virgjëreshë dëshiron dikë që është në rregull me të gjitha gjërat e rutinës, edhe shokët e shenjës së Shigjetarit do të ishin një zgjidhje e mirë.

Peshorja dhe Luani

Peshoret janë shokë dhome universalë. Ata janë shumë diplomatikë për t’u marrë me nervat e dikujt. Ata kanë një nevojë të çuditshme për të kënaqur të gjithë rreth tyre. Ata e urrejnë rrëmujën dhe janë shumë besnikë nëse i trajtoni siç duhet. Për ta një shok i dhomës i shenjës së Luanit do të ishte më i miri. Ata janë dembelë për të pastruar, por janë shumë miqësorë. Gjithashtu ata punojnë shumë mirë së bashku si shokë dhome.

Peshqit & Gaforrja

Peshqit janë shumë të vëmendshëm ndaj njerëzve dhe priren të kujdesen shumë. Ata përshtaten më së miri me Gaforret si shokë dhome sepse të dy janë super të ndjeshëm dhe u pëlqen të komunikojnë dhe diskutojnë për gjithçka.