Policia e Los Anxhelosit po heton aktualisht aksidentin automobilistik që përfshiu aktorin Michael B. Jordan, kur Ferrari i tij blu u përplas me një parkuar KIA në Bulevardin Sunset.

Dëshmitë tregojnë se aktori ishte duke i dhëne makinës në mënyrë të pakujdesshme përpara aksidentit, gjë që mund të çojë në akuza penale nga Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit kundër tij.

Raportet nga TMZ dhe New York Post citojnë një video të postuar në mediat sociale, që tregon Jordanin duke vozitur në mënyrë të pamatur, me sa duket duke garuar me një tjetër Ferrari, përpara përplasjes me KIA. Edhe pse askush nuk u lëndua, nuk u krye asnjë test në terren dhe Jordan u largua nga vendi i aksidentit pa u arrestuar.

Provat e reja mund t’i hapin rrugën prokurorëve dhe Departamentit të Policisë së Los Anxhelosit për të ngritur akuza kundër Jordanisë. Veç kësaj, aktori nuk ka dhënë asnjë shpjegim në polici për ngjarjen, duke lënë pyetje pa përgjigje rreth ngjarjes.

Michael B. Jordan përplasi Ferrarin e tij blu në një automjet të parkuar mbrëmjen e së shtunës, 2 dhjetor, me pamjet e aksidentit që tashmë kanë dalë në media.

Aktori përplasi Ferrarin e tij blu me një makinë të parkuar me ngjyrë të ngjashme rreth orës 23:30. në Hollywood.

Policia e Los Anxhelosit u përgjigj menjëherë dhe sipas TMZ nuk gjeti shenja se Jordan ishte nën ndikimin e drogës ose alkoolit. Madje u raportua se policia nuk i bëri aktorit as testin e alkoolit. Policët i thanë TMZ se burrat në vendngjarje pyetën Jordanin se çfarë ndodhi, por ylli i “Creed” nuk ofroi një shpjegim.