Antonio Conte pret me padurim të kthehet në stol. Emri i tij është lakuar për një kalim tek Milan, por ardhmja e tij mund të mos jetë në Itali.

Gazetari i Bild, Christian Falk, shkruan se ish-trajneri i Italisë dëshiron Bayern Munichun. Italiani mund të marr drejtimin e bavarezëve në fund të sezonit ose më parë, nëse klubi i jep fund marrëdhënies me Tuchel.

Gazeta gjermane raporton se Conte e shikon Bayern si skuadrën perfekte për t’u rikthyer në garë dhe për t’u përpjekur për të përmbushur ëndrrën e tij, fitimin e Champions League.

Për këtë arsye ai është në dispozicion të drejtuesve bavarez, të cilët, megjithatë, do të do të vlerësoni profile të tjera si Zinedine Zidane, Sebastian Hoeness dhe Xabi Alonso-n, që po udhëheq Leverkusen drejt ëndrrës së titullit të tyre të parë kombëtar.

E vetmja gjë e sigurt për momentin në Mynih duket se është lamtumira e Tuchel.
Aktualisht Bayern-i i tij është në vendin e dytë 8 pikë pas Leverkusen, i eliminuar në fazën e 1/32-të të Kupës nga Saarbrucken dhe është mposhtur nga Lazio 1-0 në ndeshjen e parë të Champions League.
Ditët e fundit u fol edhe për hipotezën Mourinho, i cili tashmë po studion gjermanisht, por vullneti i Conte-s, një prej trajnerëve më të lakmuar dhe më të kërkuar në treg, mund të jetë vendimtar ndikuar edhe nga dëshira e tij për Bayern.

Gjithashtu gazetari i Telegraf, Matt Law, zbuloi në intervistën e fundit se trajneri italian ka menduar një sistem të ri loje: “Conte më tregoi një strukturë të re taktike që do të donte ta provonte kur të kthehej në stol, të përbërë nga një mbrojtje me katër lojtarë. Por ai këmbënguli në faktin se mbrojtja me tre lojtarë të përdorur në Angli, midis Chelsea dhe Tottenham, nuk ishte negative”.

Aktualisht Bayern luan me sistemin 4-2-3-1…