Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani po qëndron në Kosovë.

Këtë mëngjes takon Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla Schwarz. Pas takimit do të kenë adresim për mediat.

Në orën 10:25 takon Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin dhe në orën 11:15 takon kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën.