Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të pasuara nga reshje dhe rrebeshe të shkurta lokale pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-20 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rënie 20 -22°C në veri , 23 -28°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4-5 ballë në det të hapur.