Trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar në Europian.

Në portë janë ftuar Manuel Neuer, gardiani i Barcelonës Ter Stegen dhe Baumann së bashku me Nubel.

Ndërkohë, në mbrojtje bie në sy mungesa e Mats Hummels, qendërmbrojtësi i Dortmund që po zhvillon një sezon mjaft fantastik. Në repartin difensiv, Julian Nagelsmann ka përzgjedhur, Anton, Henrichs, Kimmich, Koch, Mittelstadt, Raum, Rudiger, Schlotterbeck dhe kampionin e Bundesligës me Leverkusen, Jonathan Tah.

Edhe në mesfushë ka surpriza aty ku mungojnë Julian Brandt dhe Leon Goretzka. Në mesfushë janë thirrur, Andrich, Fuhrich, Gross, Gundogan, Musiala, Kroos, Pavlovic, Leroy Sane dhe Florian Wirtz.