Kroacia ka përmbysur rezultatin me kombëtaren shqiptare. Ishte vetë Gjasula, i cili sa u fut në ndeshje shënoi autogol. 

Stadiumi “Volksparkstadion” është mbushur dhe mbuluar kuqezi nga tifozët e shumtë shqiptarë. Pjesa e parë u mbyll me shumë avantazhe dhe mundësi për kuqezinjtë, por në pjesën e dytë fati nuk ishte në anën e Shqipërisë.